Angol nyelv oktatása

Az angol világnyelv, többek közt a nemzetközi kapcsolatok, az informatika nyelve, ezért iskolánkban az angol nyelv tanítása a kiemelt jelentőségű feladatok közé tartozik. 1983-ban indult el az emelt szintű nyelvoktatás megelőzve az idegennyelv-oktatás reformját. Az intézményben kedvező körülmények, feltételek segítik a tanulókat a nyelv megfelelő, illetve magas szintű elsajátításában:

Angol nyelv oktatása

• Bontott csoportok (osztályonként 2 csoport)
  • Jól képzett angoltanárok (6 fő)
  • Magas színvonalú oktatás
  • Magas színvonalú taneszközök használata

Nyelvoktatásunk legfőbb céljai:

• A négy alapkészség elsajátítása, fejlesztése (beszéd, hallás utáni értés, olvasás, írás)
  • Szótárhasználati és fordítási készség kialakítása
  • Az angol nyelvterület kultúrájának megismerése
  • Angol nyelvű könyvek, folyóiratok olvasása, vers és prózamondás angol nyelven
  • Felkészítés nyelvvizsgára
  • Próbanyelvvizsga lehetőség biztosítása
  • Igény esetén kirándulások szervezése a célnyelvi országokba.
  • A számtalan meghirdetett levelezős és egyéb versenyekből kiválasztjuk azokat, amelyek a legjobban megfelelnek tanítványaink képességeinek, érdeklődésének, és fejlődésüket is leginkább szolgálják.
  • Az általános iskolát befejező diákjaink idegen nyelvi „munkásságát” megpróbáljuk később is figyelemmel kísérni, ami egyben – bizonyos szintű – visszacsatolás is korábbi munkánkról.
  • A nyelvi – nyelvtani ismereteket igyekszünk a tanórákon megismertetni, megértetni, gyakoroltatni a tanítványainkkal, de szükségesnek tartjuk az otthoni gyakorlást és tanulást is, amit a megfelelő tanulási módszerek megismertetésével és kellő minőségű és mennyiségű házi feladat adásával és ellenőrzésével valamint változatos feladatok gyakoroltatásával tudunk segíteni.
  • Angol nyelv oktatásaLehetőségeinkhez mérten igyekszünk hatékony segítséget nyújtani a nehezebben haladó tanítványainknak; megpróbáljuk érdeklődő, jól és gyorsabban teljesítő diákjaink érdeklődését is kielégíteni.
  • Speciális iskolai rendezvényeket szervezünk tanítványaink számára, hogy fokozzuk érdeklődésüket az idegen nyelvek iránt, és egyben irányítsuk érdeklődésüket más népek kultúrája felé is. E rendezvényeken kötetlenebb formában használhatják az angol nyelvet.
  • Nyelvi termeinkben az informatika felszereltséget kihasználva, a kor elvárásainak megfelelő módon oktatunk.
  • Tantermeink berendezését, díszítését úgy alakítjuk, bővítjük, hogy minél jobban tükrözzék az adott nyelv és az azt beszélő népek világát.
  • Az iskola beiskolázási programjában való szereplésünkkel szeretnénk hatékonyan segíteni a leendő elsősök beiskolázását és idegen nyelv választását.

Nyelvoktatás:

Az alsó tagozaton:

Az első és a második osztályban játékosan, mondókák, dalok, játékok tanulásán keresztül az elsődleges cél a nyelv megszerettetése, az érdeklődés felkeltése. A gyermekek megismerkednek angolul írt mesékkel, történetekkel, nyelvi játékokkal. Nagy hangsúlyt fektetünk az angol ünnepek, szokások megismertetésére.

Első, második és harmadik osztályban -lehetőség szerint csoportbontásban- heti 2 tanórában és 3 szakköri órában; negyedik osztálytól pedig már heti 4 tanórában és 1 szakköri órában, tehát valamennyi évfolyamon heti 5 alkalommal tanulják a nyelvet. Arra törekszünk, hogy természetes legyen a tanulóknak angol nyelven megszólalni, beszélni.

A felső tagozaton:

5-8. osztályban heti 5 óra a nyelvet emelt szinten tanulók óraszáma

A magasabb óraszámú angol oktatás választása nem kötelező, igény esetén biztosítjuk a minimálisan előírt óraszámban is a nyelvoktatást.

A magas óraszámnak és a magas szintű nyelvoktatásnak köszönhetően az utóbbi években egyre nő azon diákjaink száma, akik sikeres alapfokú nyelvvizsgát tesznek. Diákjaink nagy számban nyernek felvételt olyan középfokú oktatási intézményekbe, ahol az angol nyelv emelt szintű tanítása zajlik. Ezen intézmények visszajelzései alapján sokan közülük kimagasló eredményeket érnek el az angol nyelv terén, és tesznek középfokú nyelvvizsgát már érettségi előtt is.

Felzárkóztatás:

A nyelvvel nehezebben megbirkózó gyermekeket korrepetálással segítjük.